Kultura u pokretu

U  svibnju i lipnju u OŠ Stari Jankovci te u svim trima područnim školama održane su radionice u sklopu projekta "Kultura u pokretu" kojeg provodi Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci. Cilj je projekta pridonijeti razvoju čitalačke pismenosti te razvoj učeničkoga interesa za istraživački, kritički i kreativni rad putem čitalačkih praksa.
Učenici nižih razreda aktivno su sudjelovali u programu S bibliobusom u prvi razred, dok su učenici 5.c, 6.c i 7.c  sudjelovali u programu Lektira na drugačiji način. Učenici su kroz razgovor s knjižničarkom Klaudijom Mandić razvijali odnose tolerancije, ravnopravnosti, uvažavanja tuđeg mišljenja te timskoga rada.
Zahvaljujemo Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci na uključivanju u ovaj zanimljiv projekt te na prigodnim darovima.

KULTURA1.JPG (82.25 KB)
KULTURA2.JPG (99.54 KB)
KULTURA3.JPG (94.93 KB)
KULTURA4.JPG (128.22 KB)
KULTURA5.JPG (110.01 KB)
KULTURA6.JPG (113.13 KB)
1RAZRED1.JPG (94.10 KB)
1RAZRED2.JPG (93.37 KB)
1RAZRED3.JPG (85.56 KB)
1RAZRED4.JPG (127.74 KB)
NOVI1.JPG (93.99 KB)
NOVI2.JPG (118.66 KB)
OROLIK1.JPG (100.85 KB)
OROLIK2.JPG (99.48 KB)
LAZE1.JPG (87.90 KB)
LAZE2.JPG (123.30 KB)

objavio: Melita Begović   datum: 18. 5. 2023.