Provedba projekta „Sanacija i opremanje prostora za školsku kuhinju u Osnovnoj školi Stari Jankovci“

Cilj projekta „Sanacija i opremanje prostora za školsku kuhinju u Osnovnoj školi Stari Jankovci“ je unaprjeđenje školske infrastrukture, odnosno sanacija i opremanje prostora za školsku kuhinju u Osnovnoj školi Stari Jankovci te osiguravanje potrebnih uvjeta za redovno korištenje namjenskog prostora i pružanje toplih obroka učenicima, čime će se pridonijeti socijalnoj i demografskoj revitalizaciji Općine, što je jedan od preduvjeta gospodarskog oporavka. Škola će ovim projektom sanirati dotrajalo krovište kuhinje te nabaviti  kuhinjske uređaje, blagovaonske stolove i stolice i kuhinjski pribor. Očekivani završetak radova je kraj ožujka 2024. godine.

Nositelj ovog projekta na lokaciji Naselje Ruđera Boškovića 1, k.č.br. 1647/52, k.o. Stari Jankovci je Vukovarsko-srijemska županija. Ukupan iznos projekta je 52.505,84 EUR od čega je iznos od  30.000,00 EUR-a sufinanciran sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije putem Programa održivog razvoja lokalne zajednice, dok je preostali iznos do ukupnog iznosa projekta osigurala Vukovarsko-srijemska županija.

Sufinanciranje projekata na ovakav način, kroz Program održivog razvoja lokalne zajednice,  u značajnoj mjeri je olakšao i samu njegovu provedbu, iz razloga što ovakvi i slični programi značajno rasterećuju proračune jedinica lokalne i regionalne (područne) samouprave.

objavio: Anđelko Lučić   datum: 21. 3. 2024.