STEM - Adventski kalendar

U predbožićno vrijeme nastavnice matematike i fizike Klaudija Loknar i engleskoga jezika Svjetlana Subašić osmislile su STEM adventski kalendar. Kalendar sadrži 24 zadatka iz matematike i fizike. Teme zadatak su: božićni ukrasi, božićna jelka, pokloni, putovanja, potrošnja, zarada, sport, natjecanja i slično.

Svaki dan od 1. prosinca do 24. prosinca učenici otvaraju jedan prozorčić na STEM adventskom kalendaru. U prozorčiću je zadatak tog dana. Učenici rješavaju zadatke i rješenja s imenom i prezimenom ubacuju u kutiju. Na kraju adventskoga razdoblja nastavnice će provjeriti rješenja zadataka. Učenicima će prezentirati točna rješenja svih zadataka.

objavio: Anđelko Lučić   datum: 15. 12. 2023.