Obilježen Dan Rusina

Povodom Dana Rusina u RH ,koji se obilježava 25.svibnja ,učiteljica Rusinskog jezika Lesya Mudri, uz asistenciju dvojice učenika koji uče Rusinski jezik,Davida Jagice i Lukasa Matijevca, upoznala je i ostale učenike 4.a razreda s prošlošću, kulturom i običajima Rusina.

Učenici su najviše pokazali zanimanje za rusinski jezik i pismo te ga uspoređivali s hrvatskim i ostalim slavenskim jezicima.Okušali su se u čitanju rusinskih riječi i otkrivanju njihova značenja.

Na kraju ih je podučila tradicijskim dječjim igrama u kojima su svi uživali.

Izborom Opširnije  možete vidjeti slike

1.jpg (866.20 KB)
2.jpg (10.38 KB)
3.jpg (59.50 KB)
4.jpg (91.71 KB)
6.jpg (75.22 KB)

objavio: Melita Begović   datum: 1. 6. 2023.