Terenska nastava iz Rusinskog jezika

U srijedu 3.svibnja učenici 3. i 4. razreda koji idu na nastavu Rusinskog jezika i kulture s učiteljicom Lesyom Mudri posjetili su Etnografsku zbirku Rusina  u Petrovcima i saznali su puno novoga o životu Rusina u prošlosti.

Nakon toga su posjetili i grkokatoličku crkvu Pokrove Presvete Bogorodice u Petrovcima gdje ih je ugostio župnik Vladimir Sedlak. Kroz zanimljiv razgovor učenici su saznali nešto o grkokatoličkoj vjeri, posebnostima istočnog obreda i zavirili su u „skrivene“ prostorije crkve.

Zahvaljujemo tajniku Saveza Rusina RH g. Zvonku Kostelniku i vlč. Vladimiru Sedlaku na pomoći u organizaciji terenske nastave.

objavio: Melita Begović   datum: 31. 5. 2023.