Obavijest o povratku učenika nižih razreda u škole

Prema uputama HZJZ-a, od ponedjeljka, 25.5.2020. godine, moguć je povratak svih učenika nižih razreda u škole te će se nastava redovito nastaviti u školi.

Upute za roditelje:

•  da ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
  •  da ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.
  • roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.
  • u školu učenici dolaze i odlaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, ovisno o odluci roditelja, kao što bi dolazili i odlazili da nema epidemije. Kada dovode djecu u vrtić te ako roditelji odluče dovoditi i odvoditi djecu u školu, preporučuje se koliko je moguće da roditelji ili druge osobe u pratnji djeteta izbjegavaju ulaziti u ustanovu. Ispred ulaza u ustanovu, kod ulaska i izlaska iz ustanove, te u ustanovi, svim se osobama savjetuje da drže međusobni razmak (1,5 m). Međusobni razmak ne trebaju držati osobe iz istog kućanstva. U pratnji jednog djeteta vrtićke dobi uvijek je samo jedna odrasla osoba. Ako roditelji odluče da žele dovoditi učenika u školu, u pratnji učenika može biti također samo jedna odrasla osoba.

Molimo da djeca ne dolaze prerano u školu već da dođu 10 minuta prije nastave te da odmah idu u svoje učionice (prije toga da se preobuju).

• Izjava roditelja nije potrebna

U Starim Jankovcima je nastava samo u jutarnjoj smjeni, u Novim Jankovcima u dvije smjene(1. smjena : 1. i 2. razred), Orolik i Laze kao obično.

Autobus polazi iz Orolika u 7.40 sati.

objavio: Anđelko Lučić   datum: 21. 5. 2020.

Slikovni rezultat za dan sigurnijeg interneta 2021

Slikovni rezultat za evropska unija zajedno do eu

Slikovni rezultat za operativni program konkurentnost i kohezija logo

Slikovni rezultat za raspored primanja roditelja

« Srpanj 2021 »

Meridijani - časopis za zemljopis,

povijest, ekologiju i putovanja

-matematički časopis

SEMINARSKI RAD

jezični savjeti

Ispis statistike od 3. 2. 2011.

[Slikovni rezultat za carnet webmail

Središnji državni portal

raspored zvona